Agencja Nomine Agencja Nomine

Waldemar Barwiński

Aktor

Rok urodzenia: 1973

Wzrost: 176

Wykształcenie

PWST w Warszawie, dyplom – 1996

Nagrody

1996 – Nagroda – wyróżnienie za rolę Przyjaciela w przedstawieniu “Zabawa z ogniem” Augusta Strindberga na XIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi
2005 – Nagroda – “Feliks Warszawski” w kategorii: najlepsza drugoplanowa rola męska za rolę Muchy w przedstawieniu “Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” Petra Zelenki w Teatrze Dramatycznym w Warszawie

Języki

Teatr

Teatr Dramatyczny (1996 — )

Umiejętności

taniec, śpiew, dubbing, prawo jazdy

Filmografia

Obsada aktorska
2017 – Listy z Rosji – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Król pochlebców dworskich)
2016 – Rodzinka.pl – Serial fabularny – Obsada aktorska (Zbyszek Rotnak) – Przeprowadzka (182)
2015 – Szeptunki – Etiuda szkolna – Obsada aktorska
2014 – Nasza klasa – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Abram)
2014 – Prawo Agaty – Serial fabularny – Obsada aktorska (adwokat, pełnomocnik Róży Cieślak) – 58
2013 – Głęboka woda. Sezon 2 – Serial fabularny – Obsada aktorska (wychowawca w hostelu) – Bez miłości (3)
2013 – Tajemnica Westerplatte – Film fabularny – Obsada aktorska (Michał Gawlicki)
2013 – Wałęsa. Człowiek z nadziei – Film fabularny – Obsada aktorska (Bogdan Felski)
2012 – Czas Honoru – Serial fabularny – Obsada aktorska (pisarz Marcin Butermant) – Koniec i początek (53), “Bocian” (57), Kanał (60)
2012 – Ojciec Mateusz – Serial fabularny – Obsada aktorska (Bogdan, ojciec Agnieszki) – Pani Sierżant (102)
2011 – Licencja na wychowanie – Serial fabularny – Obsada aktorska (Robert) – To nie my. Toniemy (79)
2011 – Ludzie chudego – Serial fabularny – Obsada aktorska (młodszy aspirant Adam Michalski “Micha”, podwładny “Chudego”) – 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
2010 – Ludzie chudego – Serial fabularny – Obsada aktorska (młodszy aspirant Adam Michalski “Micha”, podwładny “Chudego”) – 1/2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13
2010 – Ratownicy – Serial fabularny – Obsada aktorska (prokurator Kubica) – 8
2010 – Usta usta – Serial fabularny – Obsada aktorska (szef Izy) – 15
2010 – Wymazywanie – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Aleksander)
2009 – 2010 – Majka – Serial fabularny – Obsada aktorska (mecenas Barski)
2008 – Egzamin z życia – Serial fabularny – Obsada aktorska (Paweł Pawik) –
2007 – Ballada o kluczu – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Dostawca)
2007 – Egzamin z życia – Serial fabularny – Obsada aktorska (Paweł Pawik, kolega Łukasza Wrońskiego) – 77, 82, 84, 85, 88, 90, 92, 93, 94, 95, 96, 99
2007 – Katyń – Film fabularny – Obsada aktorska (podporucznik)
2006 – Egzamin z życia – Serial fabularny – Obsada aktorska (Paweł Pawik, kolega Łukasza Wrońskiego) – 61, 64, 65, 66
2006 – Oficerowie – Serial fabularny – Obsada aktorska (lekarz) – Wypożyczalnia ludzi (3), Nocny gość (4), Wkręt (5)
2005 – Anioł stróż – Serial fabularny – Obsada aktorska (anioł Gabriel)
2004 – 2018 – Pierwsza miłość – Serial fabularny – Obsada aktorska (Kazimierz Zapała vel Zygmunt, myśliwy poznany przez Radosława Zielińskiego, Jowitę Kaczmarek, Mikołaja “Miksera” Serczyńskiego, Joannę i Luizę Florek podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim, potem prześladujący tę grupę przyjaciół)
2004 – Na dobre i na złe – Serial fabularny – Obsada aktorska (adwokat) – Rodzinne fatum (171), Śmierć Soni (196)
2004 – Plebania – Serial fabularny – Obsada aktorska (Sławek Stajniak, mąż Ewy) – 372, 373, 374
2003 – 2017 – Na Wspólnej – Serial fabularny – Obsada aktorska (Jurek Kossowski)
2002 – Na dobre i na złe – Serial fabularny – Obsada aktorska (Jeżyk, wnuk pani Reginy, adwokat Mareczka) Przestępca czy ofiara (96), Zarobkowa turystyka (97), Szczęście za kratami(104)
2002 – Plebania – Serial fabularny – Obsada aktorska (Sławek Stajniak, mąż Ewy) – 198, 199, 200
2001 – Edges of the lord – Film fabularny – Obsada aktorska (młody partyzant)
2001 – Impuls amerykański. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu – Film dokumentalny – Obsada aktorska
2001 – Plebania – Serial fabularny – Obsada aktorska (Sławek Stajniak) – 41, 42, 43, 44, 45, 47, 49, 57/58, 60, 83, 84, 122, 123
2000 – Dom – Serial fabularny – Obsada aktorska (Kajtek Talar, syn Ewy i Andrzeja) – Naiwne pytania (21), Miłość to tylko obietnica (22), Kolejka do życia (23), Droga na skróty (24), Dziś każdy ma dwadzieścia lat (25)
2000 – Plebania – Serial fabularny – Obsada aktorska (Sławek Stajniak) – 10, 11, 14, 15, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 29, 30, 38, 39, 40
2000 – Twarze i maski – Serial fabularny – Obsada aktorska – Kat. Rok 1974 (1)
1999 – Dybuk – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Henoch), Wykonanie muzyki (śpiew)
1998 – Cesarska miłość – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Naryszkin)
1998 – Czyściec – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Student)
1998 – Fizjologia małżeństwa – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Służący)
1998 – Litwo, Ojczyzno moja… – Serial dokumentalny – fabularyzowany – Obsada aktorska – Młodość górna i durna(2), Burzliwego wieku niepokoje (3)
1997 – Boża Podszewka – Serial fabularny – Obsada aktorska (żołnierz AK) – 14 [Juryszki wileńskie, lata 1943 – 1944] – 100, 103, 104, 106, 107, 109, 110, 112
1997 – Dom – Serial fabularny – Obsada aktorska (Kajtek Talar, syn Ewy i Andrzeja) – Jestem dla ciebie niedzielą (19), Powrót z dalekiej podróży (20)
1997 – Dziady – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska
1997 – Kobieta twojej młodości – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Jan)
1997 – Perła – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Kawaler de Guise)
1997 – Sława i chwała – Serial fabularny – Obsada aktorska (Bronek Złoty, kolega Ala Bilińskiego i Andrzeja Gołąbka) – Gospodarstwo i ogrody (5), Koniec pięknego lata (6), Równina (7)
1997 – Taekwondo – Film fabularny – Obsada aktorska (kolega Michała)
1996 – Wezwanie – Film fabularny – telewizyjny – Obsada aktorska (Krzysztof, syn Makowskiej)
1995 – Młode wilki – Film fabularny – Obsada aktorska (“Rudy”)
1994 – Córka czasu – Spektakl telewizyjny  – Obsada aktorska
1993 – Córka strachu – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska

Obsada aktorska (głos postaci animowanej)

2017 – Arka Noego – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (zebra)
2015 – Schronisko – pies – Serial animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej)
2014 – Agi bagi – Serial animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej)
2009 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (kaczor Kwak) – Szewc Kopytko i Kaczor Kwak
2009 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (Wymoczek, Pochuczek) – Czarne licho
2009 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (Francik) – O Zefliku i smoku
2009 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (agent) – Poznańskie koziołki
2008 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (marszałek Gustavos, marszałek Big-Smark, bartnik Bartłomiej, wartownik) – Król kruków
2008 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (Janek) – Korale czarownicy
2008 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (kogutek, kupiec, woźnica, gwary) Złota jabłoń
2008 – Baśnie i bajki polskie – Film animowany – Obsada aktorska (głos postaci animowanej) (król utopców, utopiec) – Zuzanka i utopce

Obsada dubbingu

2017 – Twój Vincent – Film animowany – Obsada dubbingu (Theo Van Gogh; rola Cezarego Łukaszewicza)

Wykonanie muzyki

1999 – Dybuk – Spektakl telewizyjny – Obsada aktorska (Henoch), Wykonanie muzyki (śpiew)

Lektor

1996 – Rudy, Alek, Zośka – Film dokumentalny – Lektor

Pobieranie

Demo